Portali randkowych w Internecie jest bardzo wiele. Obecnie przeżywają swoją dobrą passę w świecie online . Który z nich wybrać? Czym się kierować, żeby nasza obecność w takim serwisie była najprzyjemniejsza i najbardziej owocna?

Czego szukamy?

Na początek warto jest się zastanowić, czego tak naprawdę oczekujemy. Istnieje bowiem sporo portali bardzo specjalistycznych, które są skierowane do osób o bardziej lub mniej nietypowej charakterystyce bądź oczekiwaniach. Są portale randkowe dla osób mocno wierzących, są portale dla szukających jedynie przygody, a są też specjalne serwisy, gdzie spotykają się osoby już będące w związkach.

W Internecie dla każdego jest coś dobrego, ale warto podkreślić, że wcale nie musimy upierać się na miejsce stworzone specjalnie dla nas. Większość osób woli portale randkowe o charakterze ogólnym, czyli takie na których loguje się pełny przekrój naszego społeczeństwa. Jest to najlepszy sposób na poznanie potencjalnego partnera czy partnerki. Po prostu wybieramy kogoś w odpowiednim wieku, kto mieszka niedaleko nas i gotowe. Im mniej mamy wstępnych oczekiwań, tym bardziej ekscytujący będzie etap poznawania się.

Portale randkowe proste i bardziej złożone

W bogatej ofercie internetowych randek znajdziemy serwisy, które są banalnie proste w obsłudze. Zakładamy konto, wrzucamy zdjęcie i pięć minut później jesteśmy już na randce online z osobą z tego samego miasta, która była pierwsza na liście dla tego miasta. Są też portale bardziej złożone.

Oferują nam one rozbudowane galerie zdjęć, profile z szerokimi opisami, mechanizmy dopasowania partnerskiego, które analizują naszą osobowość… Jest tego naprawdę sporo.

Najprostsze portale to rozwiązanie dla osób, które nie za bardzo radzą sobie z technologią i lubią, kiedy obraz na ekranie jest nieskomplikowany. Większość osób, nawet tych niespecjalnie biegłych w obsłudze komputera, woli jednak wybierać bardziej rozbudowane portale randkowe. Są ładniejsze, administracja jest zawsze na nich bardziej aktywna, konta są weryfikowane i te nieaktywne są kasowane, by nikt nie tracił na nie czasu.

Na takich portalach najczęściej wymagany jest niewielki miesięczny abonament, ale to się opłaca, ponieważ jeśli tylko nie traktujemy serwisów randkowych jako trampoliny do natychmiastowych spotkań w realu, dobrze jest randkować online w miłej atmosferze. Sam portal to mimo wszystko zawsze rzecz drugorzędna i dla sukcesu w internetowych podbojach najważniejsze będzie nasze optymistyczne nastawienie oraz realna chęć poznawania ciekawych osób.